Yeşil enerjinin uluslararası gelişme trendi ile fotovoltaik pazar, merkezi PV sistemlerinden dağıtılmış PV sistemlerine değişti. Güç yönetimi sistemleri, enerji verimliliğinin akıllı yönetiminin sağlanabileceği güç dengesini, pik-tıraşlamayı düzenlemek ve pik yükü azaltmak için uygulanır. Çin’de büyük ölçekli güneş enerjisi santralleri inşa edildi ve devreye alındı. Bu nedenle, güneş enerjisi santrallerinin durumunun izlenmesi, arıza tespiti, veri toplama, enerji dağıtımı ve dağıtımı vb. gibi işletme durumunun gerçek zamanlı izlenmesi giderek daha önemli hale gelmektedir.

Techmation, yeşil enerji ve enerji depolama alanlarında, EEI (EQUIPAGGIAMENTI ELETRONICI INDUSTIALI) olarak bilinen bir İtalyan şirketinin birleşmesi ve satın alınması ve diğer uluslararası işbirliği yoluyla, temel teknoloji ve uygulamalarda uzmanlaştı. PV tesislerinin işletim ve bakımının verimliliğini optimize etmek ve en üst düzeye çıkarmak için tek elden enerji kullanım çözümleri ve eksiksiz enerji yönetimi çözümleri sunabiliyoruz. EEI, gelişmekte olan endüstriler için yenilikçi çözümler sunar ve bu çözümler yeşil enerji alanında uygulanmıştır. EEI, farklı enerji üretim sistemlerini bağlamak için statik dönüştürücüler tasarlar ve sağlar.

2016 yılında Techmation, “akıllı yaşam” ve “yeşil enerji yönetimi”ne odaklanan SHANGHAI E-EE TECHNOLOGIES CO., LTD. adlı tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş kurdu. E-EE ve EEI, yeşil enerji endüstrisinde teknolojiyi uygulamak için hem iş hem de teknoloji üzerinde iyi iletişim kurdu ve entegre oldu, ekolojik olarak sürdürülebilir, verimli ve güvenilir çözümlerle enerjiyi daha çevre dostu ve enerjinin daha verimli kullanılmasını sağlamanın yollarını yaptı. Ortak çabalarla, insanlar dünya için sürdürülebilir bir çevre elde edecektir.

Fabrika Yeşil Enerji Yönetimi Çözümü
Fabrika yeşil enerji yönetimi çözümü, üretim sırasında fabrikalar için eksiksiz güç verimliliği ve güç yönetimi çözümleri anlamına gelir. Çözüm, fotovoltaik güç sistemi sınırını, güç dönüşümü ve kontrolünü, dağıtım odası ve yük için eksiksiz güç çözümünü ve fabrika yeşil enerji yönetim sistemini içerir. Fotovoltaik güç sistemi sınırı, temel olarak PV optimize edici, mikro MPPT ve DC veri toplayıcıyı içerir. Güç dönüştürme ve kontrol ile ilgili olarak, merkezi şebeke üstü inverterler, enerji depolamalı çift yönlü inverterler ve entegre çok işlevli inverterler gibi farklı tipte inverterler sağlanabilir. Dağıtım odası ve yük, AG AC ve DC gücü için anahtar kabinlerini, devre kesicileri, yük ölçüm ve güvenlik birimlerini vb. içerir.

Kararlı Veri toplama ve Gerçek Zamanlı İzleme

Özelleştirilmiş fotovoltaik ekipman için veri toplama sağlayın; istikrarlı veri toplama elde etmek için yerli ekipmanın iletişim protokolünü izleyebilme; gerçek zamanlı ve tarihsel çevrimiçi veri izleme elde etmek için güvenilir veri kaynağı ve ekipman bilgi kaynakları izleme.

Büyük Veri için Bulut Depolama

İstikrarlı bulut hizmeti aracılığıyla, fotovoltaik enerji santrallerinden gelen büyük miktarda veri alınır ve depolanır. Güvenli bağımsız veritabanı oluşturmak için kullanılabilen özelleştirilmiş bir özel bulut hizmeti isteğe bağlıdır.

Doğru Veri Analizi

Verileri, dalga biçimlerini, hata uyarısını, hata toleransını, güç kalitesini ve verimliliği analiz etmek ve raporlamak için kullanılacak veri analizi modelleri oluşturun; potansiyel değeri bulmak ve enerji eğilimlerine ilişkin bilimsel tahminler yapmak için devasa verilerin derinliklerine inin; santrallerin operasyonel faydalarını ve gerçek zamanlı enerji üretimi ve kullanımı gibi kararları destekleyici bilgileri üst yönetim personeline sağlamak.

İşletme ve Bakım için Verimli Çevrimiçi Yönetim

  • Çevrimiçi onarım
  • Çevrimiçi izleme
  • Başarısızlık analizi
  • Bakım yönetimi

Web Tabanlı İnsan Makine Etkileşimi
FGEMS ana sayfası: gerçek zamanlı enerji üretim planları, elektrik analizi, üretim faydaları ve karbon azaltımının bir gösterimi.